^ reklama ^

 
 
Přihlášení


Nová registrace
Zapoměli jste heslo?
Provozní podmínky
modelky | modelové | fotografové | ostatní | fórum | aktuality | články | nabídky | galerie | hledej | kontakt
foto dne
art BUMBA VÍTĚZSLAV
Zpět na seznam článků

Články


seriál

Vlasy - chlouba nejen žen 1

Jak o vlasy správně pečovat

Spirála, 12. 02. 2008

Jak o vlasy správně pečovat


Vlasy jsou chloubou mnoha žen, ale i mužů. Stále více si v dnešní době zakládáme na vzhledu, kterému dominují právě vlasy. Každá dívka sní o krásných a lesklých vlasech bez problémů. Né však každé je přírodou toto přáno. V mnoha případech je tomu nutné napomoci. Základem krásných vlasů je správná péče. Několik obecných rad si můžete přečíst níže.

Vlasy se myjí 2x po sobě. První mytí z vlasů odstraní veškeré nečistoty a teprve při druhém pronikají do vlasů účinné látky obsažené v šamponu. Nedílnou součástí mytí vlasů je i kondicionér a to pro všechny typy vlasů. Kondicionér převážně vlas nijak nevyživuje, ale uzavírá ho a dělá ho lépe česatelným.
Pro hloubkové ošetření je určena kúra. Aplikuje se na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Dobu působení určuje výrobce a měla by být uvedena na obalu. Takovou kúru stačí dávat jednou měsíčně, pokud je opravdu hodně výživná. Ovšem záleží opět na výrobci a proto je dobré držet se toho, co je psáno na obalu. Pokud nemáte čas nechat kúru působit, existují kúry neoplachující se a některé dokonce i zárove? tuží. Veškeré omývající se přípravky je dobré spláchnout teplou a tekoucí vodou. Pokud by jste namočili vlasy do vany plné vody, ve které se i koupete, vlas nebude dokonale vyčištěn.
Každý vlas vyžaduje jinou péči a tedy i jiné produkty. Než se vydáte na nákup vlasové kosmetiky, je třeba dobře znát svůj vlas. O tom, co který vlas potřebuje, si budete moci přečíst někdy příště. Pokud nechcete čekat na tento článek, navštivte kadeřníka, který vám kromě svých služeb nabídne i vhodnou vlasovou kosmetiku.

Před úpravou je lepší vlasy nejprve trochu prosušit fénem a teprve poté aplikovat tužidlo. Čím je vlas vlhčí, tím více se tužidlo ředí vodou a my máme potřebu šahat po silně zpev?ujících přípravcích. Po vyfoukání do požadovaného tvaru je dobré použít vosk, který účes doladí a dotvaruje podle našich představ. Poté se může dát lesk a lak na vlasy.
Stylingové přípravky nevolíme podle tuživosti, ale podle požadovaného výsledného efektu.

V dalších článcích se můžete dočíst co s problematickými vlasy. Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně svých vlasů, ráda vám jej zodpovím. Budu ráda i za náměty k sepsání dalších článků.Vlasy - chlouba nejen

Pouze registrovaní mohou přidávat komentáře

Žádné komentáře