Přihlášení


Nová registrace
Zapoměli jste heslo?
Provozní podmínky
modelky | modelové | fotografové | ostatní | fórum | aktuality | články | nabídky | galerie | hledej | kontakt
foto dne
101556719.jpeg
Zpět na seznam článků

Články


seriál

Království vizáže 7

vybavení vizážisty - návrhy sestav

Irena, 14. 10. 2007

Království vizáže 7 – nejčastější otázka začátečníka

CHCEL BY SOM NAKÚPIŤ ZÁKLADNÉ VYBAVENIE PRE NALÍČENIE FOTOMODELKY:

Vím, že pisatel na pořízení vybavení příliš nechvátá a je pracující, takže netrvá na nejlevnější variantě. Často se pohybuje v okolí Bratislavy. Proto bych určitě doporučovala  navštívit místní prodejnu KOLORIA (Dunajská 27, 811 08 Bratislava, tel.: 02/ 5292 0349, fax: 02/52631103, www.koloria.sk) a v ní vybrat kosmetiku německé značky KRYOLAN - www.kryolan.com (ostatní pak buď zavítají do pražské prodejny - Mgr. Petr Sirový, Slavníkova 1114/5-sklad, Roháčova-prodejna, Praha, Tel. 603 523 027, fax 222 780 148, surovec@seznam.cz, příp. si nechají zboží poslat na dobírku).

Za optimální vybavení pro začátečníky, které bude sice ze začátku omezené počtem výrobků, ale nikoli jejich kvalitou, považuji např.:

 • alespo? 3 ks odstínů (2 světlejší a jeden tmavý) TV paint sticků, což je v podstatě tuhý make-up v tyčince (Art. 5047, á 336,- Sk)
 • transparentní pudr sypký (Translucent powder, např. doza 20 g, Art. 5700, 187,- Sk)
 • sada tvářenek po 10 ks (Trockenrouge palette, Art. 5194, 1177,- Sk)
 • sešikmený konturovací štětec na tvářenku - samozřejmě lze použít i na pudr (Professional Shading Brush, Art. 1711, 374,- Sk)
 •  vše doplníme v drogerii neznačkovou černou a hnědou řasenkou, plyšovou labutěnkou, pěnovými aplikátory, hřebínkem na řasy a bezbarvým leskem na rty (celkem 200-300 Sk)

Přibližná cena této sestavy: 5000,- Sk.

Pokud časem zjistíte, že se chcete líčení věnovat vážněji nebo budete mít „zbytečné“ peníze na další nákupy, vrátila bych se opět ke Kryolanu a dokoupila např.:

 • podkladovou bázi pod make-up (Ultra under base, Art. 9099, 379,- Sk) 
 • 2-3 odstíny sypkých pudrů (podle typu a velikosti 3-500g cca 150-4199,- Sk)
 • kazetu rtěnek po 16 ks (Liprouge mini-palette, Art. 1206, 594,- Sk)
 • několik odstínů tekutého make-upu, např. Ultra fluid foundation (Art. 1130), ale vzhledem k tomu, že make-up od Kryolanu je poměrně drahý a navíc budeme v další fázi kupovat kvalitní kamufláže, můžeme si dovolit v nárocích na make-up mírně slevit a pořídit v obyčejné drogerii levnější (cca 300 - 450,- Sk) např. od značek L´Oreal, Max Factor apod.

Přibližná cena této sestavy při průměrných gramážích: 2600,- Sk.


V této fázi se obvykle začátečníci rozhodnou, jestli jim stávající výbava stačí. Pokud ne, a chtějí se líčení věnovat víc a častěji, doporučovala bych se zaměřit na zakoupení praktického vizážistického kufru – bude vaše „šminky“ nejen držet pohromadě, ale i chránit před nárazy, udržíte v něm přehled a pořádek snadněji než v tašce. Větší kufry mívají alespo? malá kolečka, která usnadní přepravování. Obvykle se dají zamykat.
Určitě vám na začátek postačí menší kufřík na nářadí (Sephora cca 2500 Kč, Baumax a jiné potřeby pro kutily téměř stejný za cca 900 Kč). Ale z vlastní zkušenosti vím, že neustále přibývají nové a nové věci, a proto hlasuji rovnou pro zakoupení většího kufru. Osvědčil se mi č. 3 od firmy Salvus (http://www.salvuspraha.cz/img/novinky/kufry.jpg) za zhruba 3500,- Kč. Jedinou nevýhodou jsou velmi malá kolečka, prakticky nepoužitelná třeba na pražské dlažbě. Nicméně šikovný muž je snadno vymění za větší, ev. bývá dostatečně silný na to, aby celý kufr nesl v ruce.
V každém případě kufrů je na trhu nepřeberné množství, každý si musí zvolit sám, který je pro něj nejvhodnější nebo cenově únosný.


Uběhl nějaký čas, jste vlastníky základního vybavení a poloplného kufru. Pokud jste jako většina ostatních lidí, budete se snažit prázdná místa zaplnit. Nyní už si můžete dovolit kupovat věci, které nejsou až tak nezbytně nutné „k přežití“, ale je příjemné, pohodlné a praktické je vlastnit.
V první řadě bych investovala větší částku do zakoupení kvalitních štětců. Zjednoduší vám nanášení a zmírní spotřebu/poškození kosmetiky. Chcete-li to nejlepší a netrápí-li vás finance, určitě sáhněte po značce DaVinci. V Praze ji i s odborným výkladem prodává pan Rudic v Černé růži. Dá se sehnat i v síti prodejen Douglas, nicméně není nad dobrou radu, ev. i předvedení, proto určitě dávám přednost nákupu v Černé růži.
Jste-li méně movití nebo se vám lépe drží jiné násadky, zkuste štětce jiných značek – Kryolan, Inglot, Jensen, Paris-Berlin, Sephora, Dermacol...... Štětec vám musí padnout do ruky a být sympatický. Po použití by se ideálně měl vrátit do původního tvaru, bez rozježení nebo pelichání. Ptejte se i na způsob zpracování – kvalitnější štětce nejsou stříhané, ale vsazované. S delší násadkou se obvykle lépe pracuje.

Dál se můžete potěšit nákupem opět od Kryolanu:

 • Určitě doporučuji sadu kamufláží na modelování obličeje a korekce vad, např. 16 barev (Dermacolor palette, Art. 71006, 672,- Sk)
 • fixater na make-up nebo kamufláže (Art. 72290, 2290,09291 apod.)
 • umělé řasy (Wimpern Art. 9370, 9374, 9370 apod.) a lepidlo Mastix 
 • můžeme zde sehnat i tužky na oči, linky, konturky na rty, různé aplikační houbičky, kartáčky, odličovadla, ale i prostředky pro výrobu a nanášení paruk, vousů, nosů, umělé kůže….

Obdobné vybavení lze samozřejmě sehnat i u jiných firem, většinou za nižší ceny, ale zboží obvykle není takových kvalit jako nabízí Kryolan (který je především určený právě pro foto, TV a divadlo) a hlavně jiné firmy nemají takové množství různých výrobků, které se vzájemně dopl?ují a jsou spolu kompatibilní.

Další užitečné drobnosti možná najdete přímo ve svých domácnostech, po taškách a šuplících, na manželčině stolku – pláštěnku nebo osušku pro zakrytí šatů modelky, hřeben s širšími zuby, tupírák, lak na vlasy, sponky nebo čelenku, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky, vatičky do uší.... Pokud netrváte na značce, jedná se o položky v desítkách korun, obvykle je seženete i ve výprodejích, na tržnicích, v prodejnách „vše za 39“ apod. Jedná se o potřeby, které spolu nemusí nijak spolupracovat a je čistě na vás, kolik do nich investujete, a které z nich opravdu využijete. V podstatě se jedná už jen o váš a modelčin komfort.

Důležité je ale vědět, že se ve své praxi budete setkávat i s klientkami, které neumí posoudit kvalitu nalíčení a výsledky vaší práce, ale budou vás hodnotit podle množství, vzhledu a názvů vašeho vybavení. Je to smutné, ale je to fakt. Proto je dobré pořídit si i pár kousků dražšího značkového vybavení, víceméně jako „pasti“ na tyto modelky. Obvykle netuší, co je foto make-up, jak má vypadat a co na něj použít, ale z dámských časopisů usuzují, že jediná skvělá a správná značka je Dior, Chanel, příp. Oriflame, a kdo je nevlastní, nic neumí….

Předpokládám, že k dnešnímu tématu bude nejvíc dotazů, takže je pravděpodobné, že právě z nich sestavím další článek. Zatím vám přeji příjemné čtení, event. i nakupování.

 Irena Motlíková, www.irena.bestfoto.info

 


Království

Pouze registrovaní mohou přidávat komentáře

Žádné komentáře

^ reklama ^