Přihlášení


Nová registrace
Zapoměli jste heslo?
Provozní podmínky
modelky | modelové | fotografové | ostatní | fórum | aktuality | články | nabídky | galerie | hledej | kontakt
foto dne
206.JPG
Zpět na seznam článků

Články


seriál

Království vizáže 6

Obrazový průvodce líčením

Irena, 06. 10. 2007
   
   
1. Odlíčenou modelku zakryjeme ručníkem, větším šátkem nebo kosmetickou pláštěnkou. Sponkami, síťkou, čelenkou odstraníme vlasy z obličeje a krku a jemně natřeme pleť podkladovou bází. Necháme chvíli vstřebat.
 
   

2. Zeleným korektorem nebo kamufláží zamaskujeme červené skvrnky a flíčky, příp, je-li celý obličej začervenalý např. po solariu, můžeme přetřít celý obličej

 
   
3. Kombinováním odstínů kamufláží vymodelujeme obličej podle svých potřeb – světlá zvýraz?uje, tmavá potlačuje.
 

 

4. Pokud máme fixater na kamufláže, zlehka ho nastříkáme na obličej a necháme chvíli zaschnout. Vybereme make-up nejvíc odpovídající barvě modelčiny pleti.

 
 
 
   
  5. Naneseme zvolený (spíše tonovací nebo středně krycí) make-up pro sjednocení přechodů maskování (vhodné zvláště pro „kamuflážisty“ začátečníky). Můžeme použít ruce, houbičku nebo štětec.
 
  6. Podle potřeby můžeme pod oči ještě nanést spec. rozjas?ovač a rychlým jemným vklepáním ho prsty zapracovat do pokožky.
 
  7. Máme-li fixater na make-up, můžeme opět zlehka postříkat, necháme zaschnout.
 
   
8. Zafixujeme a zmatníme transparentním pudrem, příp. kombinací různobarevných pudrů
 
   
   
9. Oči líčíme podle svých potřeb, záměru, samozřejmě i podle tvaru očí (což by vydalo na samostatnou kapitolu). Nicméně jednoduchý základní návod je: nanést na celé víčko až pod obočí světlejší odstín, vnější koutky očí mohou být hodně tmavé, směrem k vnitřním méně syté. Trváme-li na oční lince, pak jí nanášíme pod stíny – syté linky přes stíny dají víc práce, jsou vhodné jen pro některé druhy líčení (např. šedesátá léta) a pro zkušenější vizážisty. Začátečník mívá problém nakreslit rovnou stejnoměrnou čáru. Potřebujeme-li, aby stíny vydržely opravdu hodně dlouho, použijeme před jejich nanesením velmi slabou vrstvu oční podkladové báze. Nedoporučuji začátečníkům, chybně nanesené stíny se pak jen velmi těžko opravují.
 
  10. Upravíme tvar obočí – učešeme kartáčkem nebo gelovou řasenkou. Zesytíme barvu – zkušenější mohou použít tužku, ale obvykle dělá příliš ostré hrany a nepůsobí tolik věrohodně. Za vhodnější považuji oční stíny (bez třpytek) nanesené pevnějším štětečkem. Černá barva není vhodná pro každého, je výrazná a přísná, pro začátečníka je vhodnější tmavě hnědá pro výraznější zesycení, nebo světlejší pro světlejší typy modelek.
 
  11. Musíme-li nutně před focením upravovat modelce obočí, pak raději nepoužíváme pinzetu (riskovali bychom boláčky, červené flíčky), ale el. seřezávač. Tvar obočí obvykle tvarujeme podle svislice od křídla nosu přes vnitřní a vnější koutek oka. Stoupající část je zhruba 2/3, klesající 1/3 celkové délky obočí.
 
   
12. ?asy vytvarujeme kleštičkami (klasické nebo nahřívací), vhodné je přiložit je na několik vteřin nejdřív přímo k oku, následně ke špičkám řas.
 
  13. Vytvarované řasy přetřeme řasenkou. Můžeme použít jako základ gelovou nebo bílou, následně pak požadovanou tmavou barvu (obvykle hnědá/černá). U extravagantnějšího líčení lze na ztmavené konečky řas nanést ještě další barvu (zelená, modrá..) Ev. slepené řasy rozčešeme kartáčkem
 
  14. Pro výraznější líčení můžeme nalepit i umělé řasy. Používají se buď jednotlivé trsy nebo celé „obloučky“. Celé řasy se obvykle prodávají se samolepícím proužkem, ten ovšem málokdy opravdu drží. Vhodnější je použít spec. lepidlo, např. Mastix. To jemně naneseme po obvodu řas, řasy přiložíme co nejtěsněji nad vlastní řasy a chvíli přidržíme, než lepidlo zaschne. Můžeme vlastní i umělé řasy ještě vytvarovat kleštičkami a přetřít řasenkou, lépe spolu splynou
 
  15. Potřebujeme-li více zesytit líčení nebo korigovat tvar obličeje, můžeme použít buď různobarevné pudry nebo tvářenky (zdravíčka). Obvykle nanášíme sešikmeným štětcem, převážně se zvýraz?uje pomyslná čára vedoucí od vrcholu ucha ke koutku úst (samozřejmě není pravidlem, řídíme se tvarem obličeje a záměrem).
 
  16. Na zvýraznění rtů můžeme použít v nouzi i oční stíny (pokud nemáme požadovaný odstín rtěnky). Obvykle obkroužíme rty konturovací tužkou stejné nebo lehce tmavší barvy než je rtěnka. Začátečníkům doporučuji spíše konturku tělové barvy. Následně rty obarvíme vybranou rtěnkou. Pro větší sytost můžeme rty obtisknout do kapesníku, lehounce přepudrovat a ještě jednou vybarvit. Samozřejmě i u rtěnky existují podkladové báze a fixatery. Pro optické zvětšení nebo zvýraznění rtů můžeme následně ještě přetřít leskem
 
17. Sundáme pláštěnku, přepudrujeme a sjednotíme krk, dekolt, event. paže, odsponkujeme vlasy a můžeme začít fotit.
 
   
  18. Po skončení focení se nezapomeneme postarat o štětce a houbičky. Nemáme-li spec. antibakteriální mýdlo, použijeme např. dětský šampon, odličovadlo, event. klasické jádrové mýdlo. Nezapomeneme vše dezinfikovat. Nemáme-li dezinfekci, pomůcky alespo? přelijeme vroucí vodou. Sice se tím zejména přírodní vlákna postupně ničí, ale je to menší zlo, než způsobit modelkám problémy ze špatné hygieny.
 
Před nalíčením: Po nalíčení:
   
.... a ještě paruka: finální výsledek s graf. úpravami:
   

 

 

text: Irena Motlíková, www.irena.bestfoto.info
foto: Richard Špitt, www.bra3.com
model: Lenka Čečilová, http://berruuska.wz.cz


Království

Pouze registrovaní mohou přidávat komentáře

Žádné komentáře

^ reklama ^