Přihlášení


Nová registrace
Zapoměli jste heslo?
Provozní podmínky
modelky | modelové | fotografové | ostatní | fórum | aktuality | články | nabídky | galerie | hledej | kontakt
foto dne
101556719.jpeg
Zpět na seznam článků

Články


seriál

Království vizáže 3

"Buyer´s guide"

Irena, 28. 09. 2007

"Buyer´s guide" 

Rozhodli jste se pořídit si výbavu na líčení a zjistili dvě podstatné věci – naprosto netušíte, co všechno budete potřebovat, co je nutné, výhodné, vhodné, kde to sehnat a jestli bude stačit rozbít prasátko nebo raději přepadnout banku. A zárove? jste zjistili, že o foto-makeupu nejde v Čechách sehnat žádná knížka a kurzy jsou buď na druhém konci republiky, příliš dlouhodobé nebo ve výši několika vašich platů, takže si je nemůžete dovolit. Proto hledáte rady na netu, u kamarádek, u zkušenějších vizážistek.

Dám vám tedy i já nahlédnout do hlubin svého kufříku, prozradím, co ráda používám, co jsem naopak zavrhla, co ještě sháním a co bych si určitě koupila, kdyby….. A jelikož nejsem skoupá na slovo, popíšu vám (především mužům), co pak s veškerými těmi titěrnostmi dělat, abyste je neměli jen na přenášení nebo chlubení se kamarádkám.

Rada první – nešetřete, nekupujte věci unáhleně jen proto, že je chcete ihned. Myslíte-li to s líčením vážně, pořiďte si raději kosmetiku ze spec. obchodů – bude vás to sice stát trochu víc námahy, hledání, event. čekání na vyřízení objednávky a běhání na poštu, a zdánlivě utratíte i víc peněz. Ale časem pochopíte, že jste udělali dobrou koupi, protože spec. kosmetika vám vydrží déle, bude s ní méně starostí, snáz se používá, má lepší krycí vlastnosti, větší sytost barev, stálost, leckterá je voděodolná apod.

Rada druhá – snažte se mít většinu věcí od stejné značky – výrobky spolu lépe „spolupracují“ a snáší se (a jejich dodavatel vás bude mít rád).

Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších firem, která dodává kosmetiku pro maskéry a vizážisty divadelní i filmové, se jmenuje KRYOLAN. Nabízí nepřeberné množství kvalitních výrobků dekorativních, odličovacích, maskérských, vlásenkářských….. Její hlavní sídlo je v Berlíně (pro německy mluvící a často cestující doporučuji nakupovat přímo tam). U nás mají výhodu pražáci, zboží mohou objednat nebo přímo zakoupit u Mgr. Petra Sirového, Slavníkova 1114/5, Praha 6, Tel. 603 523 027, fax 222 780 148, surovec@seznam.cz;
obrázky na http://www.kryolan.com/de - je třeba probrat NJ i AJ verzi.

 

    

 

Mgr. Sirový nabízí i zboží od firmy Paris-Berlin, která má také mnohem zajímavých a užitečných věcí použitelných pro foto make-up. Zkuste adresu: www.parisberlin.com.

Druhou šancí je koupit nebo objednat zboží od Kryolanu na Slovensku. Ještě nedávno tento nákup vycházel cenově výhodněji než v Praze, dokonce pro častější zákazníky byly i nějaké slevové výhody. Více na www.koloria.sk

 

MAC – firma sídlí v ČR pouze v Praze (Václavské nám.), dál nám nejblíž třeba ve Vídni. Má poměrně pestrý výběr produktů. Nicméně prodává se u nás poměrně draze, zřejmě díky výborné reklamě. Kvalitou bych jí ale klidně přirovnala třeba k Ingotu, který je cenově výhodnější. Od MAC bych tedy podle svého vkusu doporučila koupit hlavně nalepovací řasy.

 

Další dekorativní kosmetikou vhodnou na foto make-up je polská značka INGLOT (zejména podkladové báze, kazety stínů a tvářenek, pudry, sady rtěnek a lesků na rty, štetce). Výrobky můžete objednat u paní Zlaty Čermákové, Mob.: 604 208 038; Phone/Fax: 491 452 676, Mail: zlatacermak@atlas.cz. Stránky www.inglot-kosmetika.cz občas zlobí, nicméně v nejhorším lze vyobrazení zboží najít na internetu, nebo požádat paní Zlatu o zaslání katalogu/ceníku. Paní Čermáková vám určitě prozradí i kosmetičky, které jsou nejblíž vašemu bydlišti, u kterých můžete její zboží vidět nebo i objednat

 

 

V poslední době se u nás objevila španělská značka LAURENDOR, také se sídlem v Praze – ovšem slibují postupné zavážení prodejen i v dalších místech ČR. Firma zatím není příliš ozkoušená, proto je dobré se na jednotlivé výrobky zeptat ostatních vizážistů nebo požadovat vzorky. Nicméně nabídka je široká a zajímavá. Další informace na www.laurendor.cz.

 

Za zmínku určitě stojí i česká firma JENNY LANE, a to zejména pro nízké ceny a zajímavé palety (vhodné pro ty, kteří ještě tápou nebo chtějí líčit jen občas a nemíní příliš investovat). Více na www.jennylane.cz

 

Český DERMACOL – kdysi nenáviděný, nyní stále lepší a rozšířenější – určitě si pořiďte alespo? jejich covery nebo dermacorrecty – plně krycí make-up je k nezaplacení třeba u beauty snímků. Příjemná je i jejich novinka – podkladová báze Satin. Zajímavé jsou také pěnové oční stíny, dají se využít i na lehký body painting. Hledejte na www.dermacol.cz

 

V některých obchodech je u nás k sehnání německá značka ARTDECO a MALU WILZ, event. španělská ARABESQUE. Mám s nimi dobrou zkušenost, přinejmenším co se očních stínů týče. Jsou pro focení dostatečně syté a příjemná je velká barevná škála. Pokud chcete oslovit přímo dovozce, na většině reklamních prospektů je uveden p. Čáp, Badeniho 1/290, Praha 6, tel. 224 325 949, fax 224 325 948, stránky www.artdeco.de;
www.arabesque-makeup.de nebowww.arabesque-makeup.cz; www.maluwilz.de a www.maluwilz.cz.

 

Určitě budete potřebovat i štětce – chcete-li prakticky to nejlepší, rozhodně sáhněte po značce Da Vinci. Kromě štětců si u této firmy nezapome?te koupit rovnou i antibakteriální mýdlo na čištění. Zboží seženete např. v Praze v Černé růži u pana Rudiče (můžete zde koupit i skvělé pudry a kamufláže Le Clerc, s výběrem vám určitě poradí pan Rudič osobně nebo třeba místní vizážista Vlado +420221014331). Sehnat se dají i v síti prodejen Douglas (tam ovšem pozor, ne vždy nabízí i profi řady).

O něco levnější varianty štětců pak seženete např.od firmy Artdeco a Malu Wilz (ty nabízí i celkem šikovná pouzdra) nebo Sephora (přírodní řada), Inglot apod..

Ať už nakoupíte od jakékoli firmy, vždy vybírejte raději přírodní vlas, v horším případě extra jemnou syntetiku. Štětec si dobře prohlédněte a osahejte, neměl by pelichat, třepit se. Výhodná je dlouhá násadka, lépe se s ní manipuluje.

Další osvědčená, cenově i místně dostupná kosmetika a potřeby:

 • dětské krémy a olejíčky Johnson´s
 • odličovadla a regenerační oleje Nobilis
 • make-upy Max Factor, ev. Loreal, Nina Ricci
 • stíny Manhattan – vhodné i pro použití za mokra (sytější)
 • řasenka Max Factor Masterpiece, event. 2000 calories
 • Balea – latexové houbičky na make-up (DM)
 • umělé řasy firmy Paris-Berlin (dostupnější varianta http://www.dpimage.cz/)
 • Ophtalmoseptonex, event. umělé slzy Visine pro případné vyčištění nebo zavlažení očí
 • rozprašovač na vodu s nastavitelnou regulací (mlha až proud vody) - můžete použít jednak pro wet look a jednak pro osvěžení pleti modelky - doporučuji smíchat trochu neslazené minerální vody s obyčejnou vodou. Event. lze zakoupit v drogeriích minerální vodu Evian ve spreji
 • kleštičky na řasy mechanické nebo tepelné
 • různá pírka, sponky nebo čelenky na uchycení vlasů
 • pláštěnka nebo větší šátek pro ochraná oblečení modelky
 • vlhčené ubrousky

Vše budete potřebovat v něčem prakticky a přehledně uložit, nejlépe v kufru na kolečkách. Pokud chcete zakoupit pouze malý kufřík, pak pozor – např. v Sephoře rozkládací hliníkový stojí kolem 2500 Kč. Prakticky tentýž seženete v Baumaxu nebo podobných kutilských obchodech do 1000 Kč. Větší kufry pak určitě najdete třeba tady: www.salvuspraha.cz.

Další roztodivné pomůcky, vychytávky a drobnosti najdete na těchto stránkách (jen malý výběr):

MIRRA LUX: dekor., pěstící, semináře: http://www.mirralux.cz, tel. 800100834
VOLMAR: vlasy+dekorativní+pomůcky; http://www.volmar.cz/, Belnická 653, Jesenice u Prahy, tel. 241 931 398-9; mail
volmar@volmar.cz

http://www.hellerdance.cz/Vladislavova, Praha nebo Tyršova, Ostrava - flitry, třpytky
http://www.elisdancesport.com/Na Smetance, Praha nebo Merhautova, Brno - totéž, ale nižší ceny
http://www.dpimage.cz - specialisti na péřové výrobky, na zakazku cokoli, ale dražší jak Elis
http://www.stoklasa.cz/eshop.php?par=s0135 - peří, cvočky, háčky. flitry, mašle, třásně...
http://www.pohner.chrudim.cz/
http://www.vlasy-kosmetika.cz/
http://kosmetika.vase-kosmetika.cz/kosmeticke-pomucky/
http://www.dup.cz/cz/katalog__kosmeticke.php
http://shop.dela.cz/index.php?main_page=index&cPath=23_208
http://shop.dela.cz/index.php?main_page=index&cPath=23_208

 

Jaké konkrétní věci byste určitě měli koupit a jak je použít se dozvíte v dalším díle.

 

Irena Motlíková, http://www.irena.bestfoto.info/

 


Království

Pouze registrovaní mohou přidávat komentáře

Žádné komentáře

^ reklama ^